معرفی چهارمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر در برنامه طلوع

رقابت ماشین‌های هوشمند در اسفندماه

چهارمین دوره مسابقات هوش مصنوعی از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پنج رشته و با حضور تیم‌های “دانشجویی” و “شرکتی” در اسفندماه برگزار می‌شود.

دکتر احمد نیک‌آبادی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر جشنواره هوش مصنوعی امیرکبیر، هدف کلی هوش مصنوعی را ایجاد رفتارهای هوشمندانه در ماشین توصیف کرد و گفت: علم هوش مصنوعی انجام کارها توسط ماشین و انجام آنها توسط انسان نیازمند هوشمندی است.

وی با اشاره به کاربردهای این علم، اظهار کرد: قلمرو کاربرد هوش مصنوعی در سال‌های اخیر گسترش چشم‌گیری داشته، به گونه‌ای که امروزه کمتر حوزه‌ای از علم و فناوری را می‌توان یافت که روش‌ها و تکنیک‌های هوش مصنوعی در آن کاربرد نداشته باشند. از جمله این کاربردها می‌توان به استفاده از هوش مصنوعی در آموزش، پزشکی، کشاورزی، حمل و نقل، هوا-فضا، تجارت، امنیت، سیاست، اقتصاد اشاره کرد.

نیک‌آبادی با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات هوش مصنوعی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، خاطر نشان کرد: مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه‌ای از مسابقات مرتبط با حوزه هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره هوش مصنوعی برگزاری نخستین دوره این مسابقات را در آبان ماه سال ۱۳۹۱ در هفت رشته دانست و ادامه داد: دومین دوره آن در آبان سال ۱۳۹۲ در ۱۰ رشته و سومین دوره این مسابقات در آبان ۱۳۹۴ در ۱۰ رشته برگزار شده است.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر با حضور در برنامه تلوزیونی «طلوع» در شبکه چهارم سیما به معرفی این دوره مسابقات پرداخت.

لینک برنامه